Від ідеї до виконання: в Міноборони розповіли, як створюють військову символіку

У Міністерстві оборони України системно працюють над формуванням військової символіки – нарукавних знаків військових частин, бригад, батальйонів та інших підрозділів. Ця робота має не лише прикладне значення, а й важливе ідеологічне й ідентифікаційне навантаження, особливо в умовах повномасштабної війни.

Про це повідомила пресслужба МОУ. В оборонному відомстві цією сферою опікується відділ розробки військової символіки та геральдики Центрального управління розвитку матеріального забезпечення (ЦУРМЗ).

“Саме в цьому відділі народжуються основні елементи символіки військових частин – їхні нарукавні знаки. Це сучасні унікальні образи українського війська, які поєднують історичні традиції, регіональні особливості та характер завдань підрозділів”, – зазначив начальник Центрального управління розвитку матеріального забезпечення підполковник Максим Кайола.

У роботі над символікою беруть участь не лише художники, а й професійні історики та технологи. Кожен ескіз погоджується з військовою частиною, проходить художню й історичну експертизу, а потім затверджується міністром оборони або головнокомандувачем ЗСУ – залежно від підпорядкування частини.

У першій половині 2025 року в межах цієї процедури вже було затверджено 110 нових нарукавних знаків.

Під час створення нарукавного знака використовуються як модернові, так і традиційні елементи. Він має бути виконаний в єдиному художньому стилі з урахуванням традицій та спадковості з історичними формуваннями українського війська, зв’язком з місцевістю, де розташоване військове формування, та інших чинників. Крім того, потрібно використовувати загальну колірну гамму, притаманну для відповідного виду чи роду військ (сил).

Серед прикладів нарукавних знаків, які свідчать про глибоку концептуальність та символічну глибину:

153 окрема механізована бригада – нарукавний знак побудовано навколо образу київського князя Олега Віщого з “Повісті временних літ”, зокрема згадки про похід на Царгород, коли кораблі пересували на колесах.

155 окрема механізована бригада імені Анни Київської – символіка поєднує мотиви, пов’язані з почесним найменуванням частини та її формуванням на французьких теренах.

19 армійський корпус – у знакові використано символіку Чорноморського козацького війська. Зокрема, символи з їхнього першого прапора, який, за спогадами, було збережено під час руйнування Січі.

У Міністерстві наголосили, що у сучасних умовах військова символіка – це не лише маркування, а елемент інформаційної, моральної та ідеологічної оборони держави.

Нагадаємо, раніше у МОУ повідомили про офіційний допуск до експлуатації у військах наземного робота з гранатометом. Новий дистанційно-керований бойовий модуль “ШАБЛЯ МК19(М)” призначений для ведення вогню з автоматичного гранатомета калібру 40 мм.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *