Українські роботодавці терміново шукають цих працівників: найбільші роботодавці озвучили вакансії

В Україні спостерігається значний дефіцит кадрів. В першу чергу не вистачає робітників, які володіють робітничими спеціальностями. 

Про це йдеться в  публікації OBOZ.UA. Працівників усе ще критично не вистачає, і це підтверджують абсолютно всі опитані роботодавці. Навіть тим компаніям, які активно впроваджують нові технології та оптимізують процеси, все одно критично не вистачає працівників. Наприклад, в “Укрпошті” відкрито близько 2000 вакансій. Передусім шукають виробничий персонал: працівників відділень, водіїв, сортувальників, вантажників. “Також активно набираємо фахівців з ІТ-розробки, зважаючи на значну кількість проєктів із цифровізації, ШІ тощо”, – кажуть у компанії.

Штучний інтелект тут уже запровадили в роботу бухгалтерії та бек-офісу. Плани на цей рік – впровадити ШІ в сортуванні, логістиці, HR та деяких інших напрямках.

У Сенс Банку кажуть: “Найбільший попит маємо на менеджерів із продажів банківських продуктів у всіх сегментах. Це пов’язано з амбітними цілями бізнесу щодо зростання клієнтської бази, розширення присутності на ринку та підвищення рівня сервісу”.

У банку вважають, що штучний інтелект має покращити ефективність роботи команди, а не замінити фахівців.

Роман Борисенко, керівник дирекції з HR та корпоративного управління ПриватБанку, розповідає OBOZ.UA: “Насамперед не вистачає висококваліфікованих ІТ-фахівців, які необхідні ПриватБанку для застосування сучасних технологій, реалізації цікавих та складних ІТ-проєктів”.

  • “Привату” особливо складно знаходити кандидатів у масових професіях (інкасатори та працівники мережі відділень) у зв’язку з недостатньою кількістю кандидатів на ринку та високою конкуренцією серед роботодавців, особливо у таких містах, як Київ та Львів.
  • В ОККО додають: “Зараз на ринку праці відчувається брак персоналу практично за всіма профілями. Зокрема, найдефіцитнішими є напрямки інженерного супроводу, аналітики даних, категорійного менеджменту, залізничної логістики і, як не дивно, обслуговування клієнтів”.
  • У “Метінвесті” не вистачає машиністів, помічників машиністів тепловозів, машиністів кранів, машиністів і помічників машиністів екскаватора, операторів поста керування, дробильників, розливників сталі, дозувальників тощо.
  • У “Київстар”, де зараз працюють 4000 співробітників, не планують ані скорочувати, ані розширяти штат. Найбільше вакансій – у Департаменті роздрібного бізнесу.

“Також активно зростає Департамент нових напрямів бізнесу, який займається розвитком партнерських програм із Microsoft, Amazon, а також впровадженням рішень Big Data для корпоративних клієнтів”, – розповіли OBOZ.UA в “Київстарі”.

Як раніше писав OBOZ.UA, в Україні з 2026 року посилять вимоги до стажу для виходу на пенсію. Необхідний стаж для виходу на пенсію у 60 років збільшать із 32 до 33 років. Водночас для виходу на пенсію у 63 роки замість 22 років необхідно мати 23 роки стажу.

.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *