Українців попередили про зростання цін на важливий продукт: яку вартість очікувати

В Україні ціни на хліб найближчим часом зростатимуть помірно – максимум на 1,5-2% щомісяця. Різкого стрибка вартості або дефіциту продукту українцям не варто очікувати, ситуація залишається стабільною.

Про це розповів член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин в коментарі ЗМІ. Попри економічні виклики та загальне підвищення вартості життя, українці можуть бути відносно спокійними щодо цін на один із базових продуктів харчування – хліб.

За словами Пендзина, суттєвого стрибка цін не передбачається. Фахівець пояснив, що хліб масових сортів в Україні дорожчатиме поступово. Зокрема, очікуване зростання не перевищить 1,5-2% на місяць, що в умовах високої інфляції виглядає досить стримано.

Олег Пендзин розповів, що причиною такої стабільності є державний контроль над цінами на хліб масових сортів. Виробники, прагнучи уникнути удару по кишенях населення, вдаються до перерозподілу витрат. Основне підвищення цін перекладається не на хліб, а на продукцію преміум-сегменту – торти, печиво та інші кондитерські вироби.

“Така модель дозволяє тримати приріст вартості хліба у межах 1,5-1,8% на місяць, забезпечуючи доступність продукту для широкого загалу українців”, – зазначив Пендзин. Він підкреслив, що навіть за умов інфляції, яка за квітень склала близько 14,6%, ринок хлібобулочних виробів демонструватиме стабільність.

За даними порталу “Мінфін“, середня ціна пшеничного хліба в роздрібних мережах коливається від 43,49 до 44,10 грн за буханець вагою 600-650 грамів. Враховуючи озвучене темпи зростання, найближчими місяцями підвищення цін буде незначним і не вдарить сильно по споживчих витратах.

Експерт заспокоїв українців: черг за хлібом чи ажіотажу, який ми пам’ятаємо з історії, не буде. Підвищення цін триматимуть у контрольованих межах, щоб уникнути соціальної напруги.

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, влітку в Україні почне знижуватися інфляція, а це означає, що зростання цін може сповільнитися. Це стало можливим завдяки вдалій монетарній політиці, покращенню енергетичної ситуації, збору та надходженню на ринок нових врожаїв, а також помірним цінам у торгових партнерів України.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *