Українців попередили про суттєві зміни курсу: чого очікувати від євро найближчим часом

У липні в Україні може суттєво змінюватись курс євро – адже його вартість формуватиметься на базі міжнародних котирувань цієї валюти в парі з доларом. За прогнозом банківського сектору, протягом місяця курс євро утримуватиметься в діапазоні 46,5-50 грн. Увечері ж 2 липня банки визначили вартість цієї валюти в середні 49-49,7 грн, а обмінники – 49,25/49,73 грн (купівля/продаж). Таким чином, не виключено зниження вартості в купівлі при зростанні в продажу.

Загалом же, розповів OBOZ.UA голова правління Глобус Банку Сергій Мамедов, усі можливі зміни матимуть ситуативний характер. Адже “фундаментальних причин для істотних коливань немає”.

Водночас, визнав він, курс євро в Україні значною мірою визначається не внутрішніми факторами, а глобальними процесами. А тому в разі будь-яких світових потрясінь, ця валюта може помітно подорожчати.

“На відміну від долара, більш чутливого до дій Нацбанку, євровалюта орієнтується на світові тенденції. Подальше загострення геополітичної ситуації може підтримати її зміцнення до 1,2 за долар”, – розповів банкір.

Разом з тим, зазначив Мамедов, у разі досягнення торговельних компромісів між ЄС і США, можливе і здешевлення євро. Зокрема, за його словами, не виключається, “повернення до рівня 1,05-1,1”.

Чи варто українцям скуповувати євро

Зі свого боку, фінансовий аналітик Олексій Козирев раніше зазначав: попри те, що наразі євро витісняє долар на міжнародних ринках, а в Європейському центральному банку (ЄЦБ) заговорили про можливість для євро стати заміною долару як світової резервної валюти, робити ставку лише на цю валюту не варто. Адже:

  • Економіка Євросоюзу “все ж залишається на межі рецесії та стагнації”.
  • Посилюється економічна нерівність між членами Євросоюзу.
  • “Локомотиви” економіки Європи – Німеччина і Франція – не можуть витягати показники всього блоку.
  • Зберігається серйозна залежність ЄС від цін на енергоносії.
  • В умовах жорсткої конкуренції за ринки збуту на тлі сегментації світових ринків сильне зміцнення євро до долара та інших основних світових валют “не влаштує ні сам ЄЦБ, ні європейських виробників” – оскільки це знижує конкурентоспроможність європейських товарів.

Як повідомляв OBOZ.UA, разом з тим найближчим часом Україна не буде відмовлятися від гривні заради переходу на євро. Як розповів заступник голови Нацбанку Сергій Ніколайчук, це дуже далека перспектива. Адже лише оцінка готовності й необхідності такого переходу здійснюватиметься через 10-15 років.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *