Литва обмежила пересування на останніх КПП з Білоруссю

Уряд Литви заборонив проїзд мотоциклів, мопедів або моторизованих велосипедів через контрольно-пропускні пункти “Медінінкай” та “Шальчінінкай” на кордоні з Білоруссю. Раніше там було заборонено рух пішоходів і велосипедистів. Це останні два КПП Литви, які працюють на білоруському кордоні – інші закриті повністю.

Про це офіційно повідомив уряд Литви. Зазначається, що рішення прийнято як “відповідь на спроби білоруського режиму змінити тактику гібридної атаки на кордоні”.

Зокрема, в уряді Литви це рішення пояснили різким збільшенням випадків спроб перетнути литовсько-білоруський кордон після того, як з березня 2024-го там заборонили рух пішоходів.

“Через ці пункти перетину кордону з Білоруссю можна буде проїжджати лише на автомобілях”, – уточнюють в уряді Литви.

Причому балтійська країна залишає за собою право взагалі закрити пересування людей через “Шальчінінкай” і “Мядінінкай”, “якщо буде встановлено, що білоруські посадові особи використовують мігрантів як зброю”.

“Наша мета – забезпечити максимальний захист державного кордону та запобігти загрозам, пов’язаним із штучно організованою міграцією білоруського режиму та можливими гібридними атаками на кордоні з Білоруссю. Нові обмеження, прийняті урядом, також допоможуть зменшити вплив білоруських спецслужб і служб безпеки та можливість вербувати громадян Литви та Білорусі”, – пояснив міністр внутрішніх справ країни Владислав Кондратович.

Уряд Литви нагадав, що на кордоні з Білоруссю вже збудовано фізичний бар’єр, державний кордон контролюється сучасними системами спостереження, завдяки чому “фактично відсутня можливість незаконного проникнення на територію Литовської республіки через “зелений” кордон”.

Як повідомляв OBOZ.UA, у Литві під час військових навчань біля кордону з Білоруссю зникло четверо солдатів армії США. Після тривалої пошуково-рятувальної операції їх було знайдено – на жаль, мертвими.

У березні Литва повідомила про намір замінувати кордон з Білоруссю та Росією. Планується зробити це за прикладом республіки Польщі.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *