Протягом 16 років, з 2005 по 2021, Ангела Меркель обіймала посаду федерального канцлера Німеччини. За цей час вона встигла стати одним із найвпливовіших політиків світу і доклала руку до багатьох процесів, у тому числі пов’язаних з Україною.
Після відставки Меркель фактично зникла з політичної орбіти, проте періодично дає інтерв’ю і ділиться думкою про політичні процеси в усьому світі. OBOZ.UA вирішив дізнатися, де зараз Меркель, яку пенсію вона отримує і як доклала рук до проблем України.
Ще за кілька місяців до відставки у 2021 році Меркель поділилася, що на пенсії хотіла б просто відпочити від численних зустрічей та загалом від політики. Чим саме займається Меркель у особистому житті, невідомо. Однак кілька разів в інтерв’ю говорила, що читання книг займає одне з перших місць у списку її хобі.
В інтерв’ю у червні 2022 року вона розповіла про те, як зараз організує своє життя. Меркель говорила про тривалі походи взимку біля Балтійського моря і про прослуховування безлічі аудіокниг. У листопаді 2024 року Меркель презентувала свою нову книгу “Свобода”. У ній вона розглядає 35 років свого життя в НДР і наступні 35 років як політика, канцлера і політичного пенсіонера.
За поточною інформацією, Меркель живе зі своїм чоловіком Йоахімом Зауером у старій квартирі в Берліні. Квартира розташована в історичному районі Доротеєнштадт, у будівлі, що є пам’яткою архітектури, збудованою в 1830-х роках, і має чотири поверхи.
Згідно з офіційними даними Асоціації платників податків, сьогоднішня пенсія Меркель складає близько 15 тис. євро на місяць. Крім того, вона має право на пільги, такі як офіс та персонал. За даними німецьких ЗМІ, сума, на яку мають право колишні політики, розраховується відповідно до закону про членів парламенту, який передбачає, що члени парламенту, які вийшли на пенсію, мають право на отримання до 65% своєї парламентської винагороди. Це залежить від того, як довго людина займала мандат депутата Бундестагу. Маючи 30-річний досвід роботи як член парламенту, Меркель має право на максимальну ставку.
Примітно, що Меркель також має кілька об’єктів нерухомості та активів вартістю у мільйони. За час свого перебування на посаді канцлера вона заробляла понад 35 тис. євро на місяць та, ймовірно, інвестувала значну частину цієї суми.
Варто зазначити, що чималу роль відіграла Меркель у політичній долі України. У своєму першому інтерв’ю після повномасштабного вторгнення РФ в Україну колишній канцлер заявила, що їй нема за що перепрошувати – ні за свою реакцію на анексію Росією Криму, ні за протидію вступу України до НАТО, яке вона вважала передчасним.
Ще у 2008 році Україна просила надати “План дій щодо членства в НАТО” (ПДЧ) і була досить близька до цього. Однак у 2008 році на Бухарестському саміті Альянсу Україна отримала відмову через позицію Німеччини та Франції.
Через 14 років Меркель зізналася, що обрала таку позицію, бо ще тоді розуміла справжні наміри диктатора РФ Путіна. За її словами, вона не хотіла його провокувати, надаючи Україні ПДЧ. Меркель також заявила, що у ті роки Україна не була готова приєднатися до НАТО, оскільки, за її словами, була ще незрілою демократією та керувалася олігархами.
Також вона зізналася, що у 2021 році усвідомила неминучість повномасштабного вторгнення в Україну. За її словами, вона зрозуміла, що Путін покінчив із Мінським процесом. Водночас Меркель наголосила, що не була наївною у переговорах з диктатором РФ. Вона пояснювала, що дипломатія не є хибною лише тому, що вона не спрацювала, але визнала, що військове стримування – це єдина мова, яку розуміє Путін. Загалом Меркель недвозначно засудила агресивну війну Росії, проте додала, що і Захід не зробив усього необхідного, щоб запобігти нападу на Україну.
Нагадаємо, колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель раптово закликала “врахувати інтереси” Росії щодо врегулювання війни між РФ і Україною та можливий напад окупантів на країни НАТО. Водночас, за її словами, рано говорити про те, чи стане президент США Дональд Трамп на бік диктатора Володимира Путіна.
Як повідомляв OBOZ.UA, Меркель закликала “подумати про дипломатичні рішення”, щоб припинити війну в Україні. Напад Росії на Україну вона назвала “кричущим” порушенням міжнародного права, але відмовилася визнавати помилкою Мінські угоди, нав’язані Кремлем Україні.
Джерело: OBOZ.UA