Іран та США погодили принципи й цілі потенційної ядерної угоди. Переговори відбулись у Римі, а наступний етап – технічні консультації пройдуть 26 квітня в Омані.
Про це повідомляє Reuters. Зокрема, у суботу сторони домовились передати роботу експертам, які мають напрацювати рамки майбутньої домовленості.
Переговори проходили у форматі непрямого діалогу: глава МЗС Ірану Аббас Аракчі спілкувався зі спецпредставником президента США Стівом Віткоффом через посередника з Омана.
Це вже другий раунд контактів за тиждень, і він відбувся на тлі погроз Дональда Трампа щодо можливих військових дій проти Ірану у разі відсутності нової угоди. Президент США вимагає чітких гарантій, що Тегеран не зможе створити ядерну зброю.
Іран наполягає, що його ядерна програма має виключно мирний характер. Тегеран заявляє про готовність до певних обмежень, але лише в обмін на зняття санкцій.
Аракчі назвав переговори “корисними та конструктивними”. За його словами, сторони досягли прогресу щодо принципових позицій, а також домовились продовжити діалог у технічному форматі. У середу експерти зберуться в Омані, щоб почати розробку проєкту майбутньої угоди.
Наступна зустріч головних переговорників запланована на наступну суботу в Омані.
“Ми не можемо впевнено сказати, що ми налаштовані оптимістично. Ми діємо дуже обережно. Немає причин також бути надмірно песимістичною”, – зазначив Аракчі.
США офіційно не коментували хід переговорів. Дональд Трамп у п’ятницю лише заявив журналістам: “Я за те, щоб Ірану просто не дали мати ядерну зброю. У них не може бути ядерної зброї. Я хочу, щоб Іран був великим, процвітаючим і приголомшливим”.
Раніше Іран повідомив США про свою готовність прийняти деякі обмеження на збагачення урану, покликані ускладнити розробку атомної бомби. Водночас Тегеран хоче гарантій того, що президент Дональд Трамп більше не вийде з ядерної угоди.
Як повідомляв OBOZ.UA, за даними The New York Times, Ізраїль планував атаку на ядерні об’єкти Ірану за допомогою США. Однак, пише видання, Трамп не підтримав пропозиції та зробив ставку на дипломатичні переговори щодо згортання ядерної програми Тегерану.
Джерело: OBOZ.UA