У неділю, 16 лютого, в Україні з вдячністю згадують військових журналістів, пресофіцерів, офіцерів служб зв’язків із громадськістю ЗСУ та Міноборони. У час повномасштабної російської агресії вони щодня поруч із захисниками працюють на передовій, тому їх називають очима та голосом армії та цієї війни.
Їхнє професійне свято затверджено відповідним наказом Міністерства оборони. Й цього дня глава відомства Рустем Умєров привітав військових журналістів.
“Сьогодні вшановуємо тих, хто став голосом і очима української армії. Тих, хто ризикує життям, щоб світ знав правду про нашу боротьбу”, – написав він.
Також наголосив, що ці люди працюють там, де найнебезпечніше – на передовій, під обстрілами, пліч-о-пліч із військовими. А їхні репортажі, фото й відео – це не просто новини, вони є доказами злочинів РФ та свідченнями героїзму українців. Завдяки роботі військових журналістів світ дізнався про звірства в Бучі, Ізюмі, Маріуполі, про ракетні удари по мирних містах і не лише.
“Кожен ваш матеріал – це зброя правди, яка наближає справедливість і нашу перемогу. З болем у серці згадуємо журналістів, які віддали життя за право світу знати правду. З 2014 року загинули 104 медійники – військові кореспонденти й ті, хто взяв до рук зброю, ставши на захист України. Ваша місія – безцінна. Дякую за мужність, професіоналізм і відданість. Слава Україні!” – додав міністр.
У Головному управлінyі розвідки Міноборони теж висловили честь військовим журналістам, котрі продовжують працювати на фронті, щоб нащадки побачили і прочитали історію славетної боротьби нашого покоління української нації – спраглого до волі, сміливого, гонорового і озброєного.
“Слово породжує дію, а ще – довіру, тож значною мірою завдяки роботі військових журналістів, пресофіцерів, фахівців системи Страткому Сил безпеки і оборони України суспільна підтримка нашого війська залишається на найвищому рівні, і ця згуртованість гарантує нам наше завтра… Кожне фото, відео, зафіксовані свідчення – усе, зібране військовими журналістами в умовах ризику для власного життя, стає доказом задля покарання держави-агресора і відплати кожному росіянину, хто вчинив зло”, – підкреслили в ГУР.
Подякував кожному військовому журналісту, оператору та фотографу в лавах Сил оборони і головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Він також додав, що цього дня вшановують і роботу їхніх цивільних колег, які так само з перших днів повномасштабної війни стоять поруч із захисниками.
“Журналісти на війні на власні очі бачать перемоги й здобутки нашої армії. Завдяки їхній роботі, суспільство і союзники знають імена та обличчя Героїв – українських захисників та захисниць, які щоденно протистоять ворогу, ризикуючи власним життям… Дякую всім фіксерам і продюсерам, кожному і кожній, хто допомагає поширювати правдиву інформацію про цю війну і працює, щоб в медіа був контент про Україну! Бажаю стійкості, мужності, міцного здоров’я, творчого успіху та натхнення!” – додав генерал.
Зауважимо, що дата професійного свята військових журналістів була обрана на честь пам’яті про військкора Дмитра Лабуткіна, котрий загинув під час бойових дій на сході України. Зокрема, 16 лютого 2015 року при виїзді з Дебальцевого передова група, у складі якої він перебував, потрапила в засідку.
“Внаслідок бойових сутичок Дмитро зазнав сім важких поранень. Одна з великокаліберних куль наскрізь прошила бронежилет і практично вщент розірвала печінку. Пізніше на упізнанні синового тіла я побачив, що отвір від поранення сягав майже семи сантиметрів”, − розповідав його батько.
Офіцер телерадіостудії “Бриз” Міністерства оборони України, капітан 3-го рангу (посмертно) Дмитро Лабуткін був одним із небагатьох, кому вдалося зняти й передати на “велику землю” усю правду про те, як росіяни анексували Крим. Його ексклюзивні кадри про присутність із перших днів війни на Донбасі регулярних російських військ, їхньої техніки та озброєння нині є беззаперечним доказом агресії РФ проти України для світової спільноти.
Як повідомляв OBOZ.UA, ввечері 24 серпня 2024 року Росія вдарила по готелю у Краматорську, де перебували військові журналісти українських та іноземних ЗМІ. Тоді загинув один співробітник агентства Reuters. Опісля російські пропагандисти визнали, що удару по цивільному об’єкту окупанти завдали навмисне.
Джерело: OBOZ.UA