Економіка Росії не витримала низьких цін на нафту: які ходи у Путіна визнали неминучими

У Росії готуються урізати державні витрати. Падіння цін на нафту та ризики вичерпання Фонду національного добробуту (ФНБ) змушують владу країни-агресора перерахувати прогноз на 2026 рік та скоригувати бюджетне правило у відповідність до нових реалій.

Як повідомляють росЗМІ, про це на колегії Міністерства фінансів РФ заявив голова відомства Антон Сілуанов. Він нагадав, що нинішній бюджет Росії формувався, виходячи з ціни на нафту Urals $60 за барель, що тепер більше не відповідає економічним реаліям, оскільки Мінекономрозвитку прогнозує зниження її ціни до $56 у 2025 році і до $61 у 2026 році.

“Наразі головний ризик – це розгортання торгових воєн, і відповідно зниження експортних можливостей країн, у тому числі й Росії”, – заявив міністр фінансів 23 квітня. Він доручив налаштувати бюджетне правило для “мінімізації зовнішніх ризиків”.

Бюджетне правило РФ регулює поповнення та використання коштів ФНБ, обмежуючи бюджетні витрати. Надлишкові нафтові доходи накопичуються у фонді, а за їх недоотримання фонд використовується для компенсації доходів, що випадають. Російський міністр вимагає, щоб ліквідні активи ФНБ були доведені до рівня безперебійного фінансування витрат щонайменше на три роки навіть в умовах стресу на нафтовому ринку.

Відомо, що на 1 квітня обсяг ліквідної частини ФНБ становив 3,27 трлн рублів. Згідно з прогнозами російських експертів, якщо:

  • нафта Urals коштуватиме $55, цих коштів вистачить на шість років;
  • якщо $55 – трохи більш як на два роки;
  • якщо $40 – трохи більше року.

При цьому в Центробанку РФ вже попередили, що у разі зміцнення рубля та зниження нафтових цін досягнення бюджетних цілей може бути ускладнено. У разі фрагментації світової економіки та падіння цін на нафту кошти ФНБ можуть бути вичерпані вже у 2025 році.

Також як альтернатива коригування бюджетного правила розглядалося підвищення податків, але з 2025 року їх і так підвищили, тому подальші зміни в уряді країни-агресора назвали неприпустимими.

Як уже повідомляв OBOZ.UA, Центральний банк РФ вже попередив уряд країни, що США та країни з клубу виробників нафти ОПЕК можуть спровокувати обвал цін на нафтовому ринку, на кшталт того, що сталося у 1980-х роках та сприяло розпаду СРСР. Ресурсна російська економіка може цього не пережити і повторить сценарій Радянського Союзу, прямою спадкоємицею якого вважають країну в Кремлі.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *