Блог | “Ми б – із радістю, але Угорщина й Словаччина – проти” перекладається так: Не дуже й хотілося

Коли я черговий раз чую/читаю, як Орбан чи Фіцо гальмують чудові рішення ЄС, – не вірю. Якби вся справа була дійсно лише в угорцях-словаках, а не у хитровихитруваній Європі як такій, все б спокійно вирішилось. Причому підметушитися для цього шановному ЄСові треба навіть не дуже сильно.

За радянських часів був поширений лозунг: Більше товарів – хороших і різних! (Тележартівники ще коментували: Краще б тільки хороших, різні в нас вже є…) Так от, трохи перефразуючи, пораджу: Більше ЄСів – хороших і різних!

Постійно заважають приймати необхідні рішення погані Угорщина-Словаччина? Так влаштуйте собі другий ЄС – без них! Не замість, а поруч! Хіба це так складно?!

Принагідно й інші сусіди наші безцінні – Польща, Румунія, Болгарія – не так активно вставлятимуть палки в колеса щодо торговельних угод Європи з Україною, бо зрозуміють, що так само зможуть обійтися й без них!

Всі хочуть, щоб Украіна увійшла до ЄС вже зараз, а хтось не дуже? Так влаштуйте окремий ЄСік з нормальних країн – наших друзів, хоча б з ними будемо в одному альянсі, це все ж краще (для початку!), ніж нічого зовсім.

До речі, аналогично: брекзітна Британія вже знову хоче до ЄС, але на певних особливих умовах? Так UK цілком вартує того (це ж не Андорра і навіть не Сербія!), щоб заради нього влаштувати ще один окремий ЄСік із певним обмеженням функцій на його умовах!

З НАТО, звісно, складніше: до паралельного НАТО можуть за Трампа не увійти Сполучені Штати, а без них це вже трохи не те. Але в ЄС зовсім НЕМАЄ країн, рівноцінних в цьому сенсі США, без яких ніяк, тож можна множитися.

Наприклад (знову військова аналогія), не заважає ж існуванню НАТО паралельний чудовий AUKUS (адже Головна країна світу там є), так чому в Європі не може бути декілька паралельних економічних союзів?

Не захочуть до нових утворень, приміром, німці чи французи? Гаразд, вони залишаться саме в великому ЄС, а в інших альянсах їх не буде – втрата для нових ЄСіків справді суттєва, але це ж не Штати, тож не така вже жахлива загроза.

Маємо, між іншим, той рідкісний випадок, коли певна користь може бути навіть вже тільки від обговорення.

Ну а щодо ООН – розмова окрема…

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *