Комітет Сенату США схвалив оборонний бюджет з допомогою для України: про яку суму йдеться

Комітет із питань збройних сил Сенату Сполучених Штатів схвалив виділення 500 мільйонів доларів на безпекову допомогу Україні у межах проєкту оборонного бюджету на 2026 фінансовий рік. Йдеться про проєкт Закону про асигнування на національну оборону NDAA, який визначає загальний рівень фінансування Збройних сил США.

Слухання у комітеті відбулись 9 липня у закритому режимі, тож їхніх результатів комітет не оприлюднив. Зі свого боку Reuters повідомляє, що члени профільного комітету Сенату 26 голосами проти одного схвалили проєкт NDAA.

Закон про асигнування на національну оборону США стосується різних глобальних викликів безпеці, включно із загрозами з боку Китаю, Ірану та Північної Кореї. Тому запропонований проєкт NDAA передбачає фінансування американської армії в розмірі 925 мільярдів доларів, з яких 878,7 мільярда доларів планується передати Пентагону і 35,2 мільярда доларів – Міністерству енергетики (саме останнє контролює ядерну зброю країни).

Стосовно допомоги нашій країні – законопроєкт містить положення про продовження Ініціативи зі сприяння безпеці України до 2028-го включно, а її фінансування пропонується збільшити з $300 мільйонів у 2025 фінансовому році до $500.

Проєкт закону пройде законодавчий процес у найближчі місяці, зазначає видання, але натякає, що у фінальному проєкті NDAA, який тільки має бути затверджений Конгресом, числа можуть змінитись. Так, нижня Палата представників у своїй версії проєкту NDAA зберегла майбутню підтримку України на рівні 300 мільйонів доларів.

Як повідомляв OBOZ.UA, напередодні Дональд Трамп знову висловив розчарування Москвою та анонсував важливу заяву щодо війни РФ проти України. Він також заявив, що все американське озброєння, передане Києву, відтепер оплатить НАТО.

Зазначимо: Трамп готується вперше після повернення на пост президента спрямувати Україні зброю, використовуючи прямі президентські повноваження. Вартість першого пакета допомоги може становити близько 300 млн доларів.

Держсекретар США Марко Рубіо раніше заявив, що Штати шукають креативні шляхи постачань батарей Patriot Україні та працюють із союзниками по НАТО. За його словами, в Європи є ці системи, однак “ніхто не хоче з ними розлучатися”, хоча Україна є “пріоритетом”.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *